DSC 0616Драгоманівці у Польщі!!!

НПУ імені М.П.Драгоманова уже низку років систематично веде плідну співпрацю з різними іноземними навчальними закладами. Доказом цього є спільні конференції, виставки, тренінги, семінари та обмін студентським і викладацьким колективами. Щороку число партнерів з якими співпрацює НПУ імені М.П.Драгоманова зростає. Разом з цим зростає і число студентів, які мають можливість відчути інший стиль навчання та отримати позитивні емоції від життя за кордоном.
Нова угода нинішнього року, укладена між НПУ імені М.П.Драгоманова та Польським університетом єврорегіональної економіки імені Альчіде де Гаспері (University of Euroreginal Economy) дала можливість драгоманівцям відчути атмосферу мальовничої столиці Польщі – Варшави та отримати масу незабутніх позитивних вражень.

Основна мета візиту до Польщі – вивчення польської та англійської мов.
Як згадують студенти «Було і корисно і смішно»…Адже вивчити та звикнути до польських шиплячих звуків було складнувато. Однак незважаючи на це, за місяць часу студенти зуміли не тільки навчитись читати польською з відповідним акцентом, а й розуміти та спілкуватись з друзями польською мовою. Пані Аврелія – викладач польської мови, радісно реагувала на вимову та акцент українців, і посміхаючись говорила: «Таке враження, що корінні поляки». Це неабияк надихало та спонукало до ще більшої наполегливості з боку студентів.
Англійську ж комусь доводилось вчити з «нуля», а хтось уже вільно спілкувався з носіями мови.
Окрім вдосконалення англійської та польської мов, студенти також весело та корисно проводили час, адже вони відвідали не тільки знатні пам’ятки та чудові місця Польщі, а саме Королівський замок, Національний музей, Палац у Вавілоні, Палац культури і мистецтв, Музей Варшавського повстання, Центр науки «Коперник», Парк «Лазенкі королівські», Музей Фредеріка Шопена, а й безумовно, торговельні центри, кафе та ресторани.

Для студентів було організовано поїздку до колишньої столиці Польщі, древнього міста Кракова, - колиски державності та хранителі польської історії, увічненої в камені. А також, до м. Гданська, найбільшого міста Кашубського регіону, яке розташоване на південному узбережжі Гданської затоки (Балтійського моря). З емоційним «підривом», студенти розповідають про неабияку красу та чудову атмосферу цих міст.

Місяць навчання для студентів минув дуже швидко, однак дав можливість не тільки покращити рівень володіння, а для когось подолати бар’єр спілкування польської та англійської мов, але і отримати масу позитивних вражень, зав’язати нові знайомства та спонукав до нової мрії – повернутись назад!

Склавши іспит, студенти отримали по 2 сертифікати міжнародного рівня з польської і англійської мов та з позитивними емоціями повернулись до України.

Тож, колектив кафедри інновацій та інформаційної діяльності в освіті на чолі з її завідувачем, Галиною Нестеренко, висловлюють щиру подяку керівнику міжнародних відносин – Анні Снігульській та всьому колективу, зокрема: пані Марті, пані Софії, пані Агнешці та пану Міхалу за надання такої чудової нагоди, дружній прийом та чудову атмосферу. Окрема подяка викладачам, за їх професіоналізм, тепло та посмішку яку вони дарували кожному з студентів. Пані Авреліє та пане Генрі – Ви найкращі!

Підготувала, Олена Тишкова!