Абітурієнту
Опитування
Опитування студентів
Опитування випускників
Опитування стейкхолдерів
Контакти
Телефон: (044) 288-34-67
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (028-спеціальність)
Адреса: м. Київ, вул. Пирогова, 9, кімн. 5.5
028 Менеджмент соціокультурної діяльності
СОЦІОЛІНГВІСТИКА ДОКУМЕНТОЗНАВСТВА
Успішна реалізація особистості як фахівця потребує постійного професійного удосконалення, а головне, набуття вузьких спеціальних знань і умінь, які зроблять вас конкурентними та затребуваними на ринку праці. Спеціалісту в галузі документознавства й діловодства сьогодні не достатньо володіти тільки вміннями оформлювати документи та впроваджувати системи документообігу. Необхідно розуміти глибинну сутність мовних процесів, що відбуваються в Україні та світі, їх вплив на ділове мовлення, а також вміти прогнозувати зміни мовної ситуації і мовної політики в державі, щоб завжди бути новатором у власній професійній діяльності та мати авторитет і повагу серед колег. Краще місце роботи завжди здобуває той, чиї професійні компетенції унікальні, тобто той, хто знає і вміє те, чого не знають і не вміють більшість фахівців у галузі.
Сучасне українське ділове мовлення та процес документування існують у ситуації двомовності (білінгвізму). На нього впливають сленг, суржик, діалект. Чи завжди такий вплив негативний? Коли сленгові і діалектні слова можуть стати доречними в діловому мовленні? Як дотриматися мовної норми під час документування і як водночас прикрасити ділове мовлення, зробити його оригінальним? Як відрізнити суржик від диглосії, діалекту чи літературної мовної норми? Як використати синонімічне багатство української мови у «сухому» тексті документа? І чи доречно це буде? Як соціальні чинники (вік, стать, місце проживання, національне і соціальне походження мовця, мода, навіть стиль одягу) впливають на мову документа? Як різні мови взаємодіють між собою? І чому політика держави щодо підтримки англійської мови не є суцільним позитивом? Чи існує українсько-англійський суржик? Відповіді на ці питання допоможе знайти соціолінгвістика – наука, що увібрала в себе психолінгвістику, етнолінгвістику й інтерлінгвістику.
Предметом вивчення соціолінгвістики документознавства є українська мова з погляду її функціонування у різних сферах життєдіяльності суспільства (зокрема і в діловодстві), її взаємодія з іншими мовами, принципи й методи мовної політики, мовні проблеми сучасності й майбутнього та їх вплив на різні види документів.
Ключові теми дисципліни:
- мовна ситуація в українському суспільстві;
- двомовність в Україні, її вплив на документування;
- перспективи розвитку українського ділового мовлення;
- соціальна та національна зумовленість мовних явищ;
- міжнародні мови як засіб комунікації в багатомовному світі (штучні і природні мови);
- методи соціолінгвістичних досліджень у документознавстві.