20141106 1646091Інновації в освіті – в підготовку магістрів

Освітні інновації залишаються стратегічним пріоритетом розвитку Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, починаючи з виголошення ректором, академіком Андрущенком В.П. стратегії розвитку НПУ на 2010-2016 рр.
Намагаючись слідувати цій стратегії, 6 листопада 2014 р. студенти магістратури спеціальності «Управління інноваційною діяльністю» разом із завідувачем випускової кафедри - кафедри інновацій та інформаційної діяльності в освіті - проф. Нестеренко Г.О. взяли участь у надзвичайно цікавому, практико-орієнтованому заході з фаху.
Семінар на тему «Відкриті інновації – новий інструмент управління глобальною конкурентоздатністю підприємства» було організовано Київською торгово-промисловою палатою та науково-навчальним центром «Інноваційна лабораторія» Національного університету «Києво-Могилянська академія». Йшлося про:20141106 1722131
- актуальність управлінського інструментарію відкритих інновацій, який сприяє кооперації підприємств з науковим потенціалом університетів та урядовими структурами;
- міжнародний досвід участі студентів в інноваційній співпраці «університет-підприємство»;
- приклад інструменту інноваційного менеджменту – віртуальну платформу відкритих інновацій «ІННОЛАБ» (НаУКМА).
Для наших учасників цей захід був цікавим, як мінімум, із 2-х причин:
1) магістранти-майбутні професіонали з управління інноваційною діяльністю отримали кількагодинний інтенсив: низку актуальних доповідей і практичний кейс в одній події;
2) кафедра інновацій та інформаційної діяльності в освіті в складі ІППК вже 4 роки займається інноваційними проектами в освіті – розробкою і впровадженням абсолютно нових курсів підвищення кваліфікації для викладачів та інших категорій населення: «Інноватика у викладанні», «Діловодство», «Інформаційна аналітика», «Кадровий менеджмент» та ін.
Основні ідеї, які лежать в основі концепції відкритих інновацій і платформи для їх реалізації - такі:
1. Жодна сучасна країна не може бути успішною без інновацій.
2. Тим більше це стосується України, адже впровадження інновацій – універсальний інструмент для виходу із системної кризи.
3. Найбільш інтенсивний спосіб розгортання інновацій – співпраця: Університет – Підприємство – Держава.
4. Представлена на семінарі платформа «ІННОЛАБ» є динамічно наповнюваною базою даних і «місцем зустрічі» потенційних партнерів:
- від науки,
- від органів державної влади,
- від бізнесу / виробництва.
Для наших студентів це стало гарним прикладом реалізації інструментів інноваційного менеджменту та засобів ініціювання інновацій, в т.ч. в освіті. А для викладачів – наочним свідченням реалізації філософії відкритих інновацій в реальному житті. Тим більше, що в стратегії розвитку університету саме цей, 2014-2015 н.р. було проголошено роком освітніх інновацій.
Студентські враження:
Глоба Ірина "Особисто для мене відвідання даного семінару принесло масу нових знать та позитивних вражень. Ми прослухали лекції, що стосувалися ролі інновацій в сучасному суспільстві та безпосередньо в освіті. Дізналися чому стратегічне партнерство в режимі відкритих інновацій сьогодні є важливим. Нам також були представлені результати досить цікавого експерименту для студентів "Ринок ідей", що був проведений Національним університетом "Києво-Могилянська академія" метою якого було запровадження підходу відкритих інновацій в освітній процес з метою підвищення якості та ефективності як об'єднуючого потенціалу університету та підприємств. Представлена на семінарі платформа "ІННОЛАБ" як інструмент інноваційного менеджменту, на мій погляд, є хорошим стартом для розвитку інновацій в Україні.